השקעות נדל"ן במונקו – יוקרה למעמד הגבוה

לקבלת הצעת מחיר השאירו את פרטיכם.

מונקו, אחת המדינות הקטנות ביותר בעולם, מחשבת לאחת המדינות היפות והמבקשות ביותר בעולם. לא מפתיע לגלות אם כן, כי הנדל"ן במדינה יקר במיוחד. למרות זאת, משקיעים רבים מעוניינים לרכוש נדל"ן להשקעה דווקא במונקו. הסיבות לכך, במאמר שלפניכם. 

 

מונקו – רקע כללי

מונקו, היא עיר – מדינה, השוכנת בגבול צרפת איטליה. מדובר במדינה קטנה ביותר, כאשר האוכלוסייה המתגוררת בה מוכרת כצפופה ביותר בעולם באופן יחסי לשטח שלרשותה, העומד על 2.2 קמ"ר בלבד. אף על פי כן, למונקו יתרונות רבים עליהם נעמוד בהמשך, יתרונות אשר גורמים לנדל"ן שברשותה להפוך למבוקש במיוחד, ביניהם, העבודה כי המדינה משמשת כ- 'מקלט מס'. השפה המדוברת במונקו היא צרפתית, אבל אנגלית או איטלקית מובנות שם היטב גם כן. המטבע שנמצא בשימוש הוא אירו, על אף שהמדינה אינה חברה באיחוד האירופאי. שם המדינה נובע מהמילה היוונית "מונוס" שפירושה – יחיד, שכן תחילתה הייתה התיישבות של יוונים בודדים במאה ה- 6 לפני הספירה. 

מונקו משמשת דה – פקטו, כמונרכיה חוקתית. הווי אומר, במונקו שולט מלך והיא אינה מדינה דמוקרטית. את שלטון המלוכה מנהלת משפחה המכונה משפחת גרימלדי, שהגיעה למונקו מגנואה, איטליה, החל משנת 1297, כאשר לפני כן, הייתה מונקו קולוניה של ג'נבה השוויצרית. במונקו ארמון מלוכה, אשר נוהג להציג את חילופי המשמר לעיני צופים רבים מכל רחבי העולם.

בתקופת המהפכה הצרפתית, בשלהי המאה ה- 18, סופחה המדינה הקטנה לצרפת. כאשר הובס נפוליאון, ממלכת סרדיניה קיבלה את השליטה במקום, אולם במאה ה-19, שעה שסרדיניה ואיטליה התאחדו, מונקו נותרה עצמאית. בשנת 1918 נחתם הסכם בין ממשל צרפת לנציגי המשפחה, לפיו נקבע כי היה ושושלת גרימלדי תחדול – מונקו תסופח לשטח צרפת. על אף השליטה העצמאית שלה, ההשפעה הצרפתית במונקו ניכרת, ודוגמא בולטת לכך היא השתתפותה של קבוצת הכדורגל של מונקו בליגה הצרפתית. כמו כן, מעבר להיסטוריה המרשימה שלה, במונקו יש גם חיי תרבות ענפים – מתקיימים בה אירועים מרהיבים רבים, כמו לדוגמא, מירוץ מכוניות פורמולה 1 השנתי שנערך בה כל שנה מאז שנת 1929 ועוד. 

 

היתרונות במגורים במדינת מונקו

שיטת המיסוי במונקו

במונקו חיים אנשים עשירים רבים, ולמעשה שליש מהמתגוררים שם מוגדרים ברמה הכלכלית בתור מיליונרים. אנשי מונקו, נוהגים להפגין את עושרם ברבים, ולכן אל תופתעו אם תגלו ברחובות העיר רכבי יוקרה דוגמת פרארי, פורש, רולס, באנטלי, טסלה ודומיהם. כפי שהזכרנו בהתחלה, הנסיכות במונקו נוהגת בתנאי מיסוי ייחודיים. אנשי עסקים רבים, מהעשירים בעולם, רואים בכך הזדמנות פז ונוהרים לעבר המקום במרדף אחר החיים האידיאליים. כך, הם יכולים לנהל את עסקיהם, ללא תשלום המס הרב הנדרש מהם במדינות המקור מהן הגיעו. בפועל, במונקו אין מס הכנסה כלל, ויתרה מזאת, היא אינה גובה מס רווחי הון או מס ירושה

על אף גודלה המזערי של המדינה, במונקו יש לא פחות מ- 93 בנקים, לצד כוחות אכיפת חוק רבים שמשוטטים ברחובות המדינה. זאת, במטרה להקנות תחושת בטחון לכל אלו הבוטחים במדינה ובבנקים עם הפקדת רכושם וכספם. השוטרים במונקו 'מנומסים אך מקצועיים' – בוחנים את כל המתרחש במקצועיות רבה, דרך עיניהם הבוחנות ודרך המצלמות הרבות. התנהלות זו הובילה את המדינה להיות בעלת אחוזי פשיעה נמוכים באופן מופתי, וגרמה למשקיעים מכל רחבי העולם, לבחור דווקא במונקו כיעד להשקעה בטוחה ופטורה ממס. 

 

אטרקציות ומראות נפלאים

נוסף לשיטת המיסוי שגורמת לאנשי עסקים עמידים רבים להעתיק את מקום מגוריהם למונקו, אל לנו לשכוח את יתרונות הטבע הרבים במונקו, והמראות המרהיבים שקיימים בה, שמושכים אף הם את עשירי העולם. המדינה מחולקת לארבעה רובעים: העיר העתיקה, מונטה קרלו- הרובע המוכר והאהוב, לה קונדמין ופונטוויל. פונטוויל הוא הרובע החדש ביותר במדינה, ובו נמצא נמל חדיש ביותר, אשר עוגנות לאורכו יאכטות ענק ברבבותיהן.

חופי המדינה תכולים עם חול זהוב, משל היו חופים המיוצרים בספרי אגדות. כמו כן, במונקו כפרים בהם מתגוררים אמנים, סמטאות רומנטיות לזוגות צעירים ומבוגרים, ולצד זאת, בית אופרה, תיאטראות, חיי לילה, מועדונים, בתי קזינו והימורים ועוד. איזור פופולרי נוסף, הוא מרצ'ה דה לה קונדמין ברובע מונטה קרלו. איזור זה הוא איזור מקומי, מחובר ושורשי יותר אשר קשוב לתושבי המקום ולמציאות החיים הרגילה. יש בו שוק פירות וירקות וחנויות קטנות מקומיות, ותושבי המקום המבוגרים נוהגים להתכנס יחדיו ולשבת בפרלמנטים קבוצתיים. הנה כי כן, מונקו מותאמת לסוגים שונים של אנשים, ומציעה איכות חיים ברמה גבוהה ביותר.  

 

האם כדאי לרכוש נדל"ן במונקו?

חשוב להדגיש – הנדל"ן במונקו לא זול כלל וכלל. מטר רבוע בדירה במונקו יכול להגיע לפעמים גם ל- 50,000 יורו. פירושו של דבר, דירה בגודל 100 מטרים רבועים עשויה לעלות חמישה מיליון יורו. כמו כן, בכדי לגור במדינה, צריך להוכיח הכנסה של למעלה מחצי מיליון דולר בחשבון הבנק. יחד עם זאת, רכישת נכס במונקו עשויה להיות אופציה כדאית להשקעה – זאת, מאחר שהביקוש לשכירות במונקו גבוה, ומכאן שהתשואה המתקבלת עשויה להיות גבוהה.

כמו כן, מאחר שמדיניות המס מקלה עם המשקיעים, הרווח המתקבל משכירות או רווח הון הוא 'רווח נטו', ולכן המשקיעים כלל לא נדרשים לשלם עליו מס כלשהו. אפשרות מומלצת נוספת, היא לרכוש נכס במונקו לאו דווקא בתור השקעה כלכלית טהורה, אלא בתור דירת נופש. בכך, ניתן יהיה ליהנות מאיכות החיים שמציעה מונקו, המראות המרהיבים שקיימים בה, חופי הים הנהדרים ויתרונות רבין נוספים שיש במדינה. כמובן שניתן יהיה להשכיר את הדירה בזמנים בהן הדירה לא משמשת את המשפחה, וכך להרוויח דמי שכירות נטולים ממס. 

 

קורונה – הזדמנות לירידת מחירי הנדל"ן במונקו

משבר הקורונה, אשר פרץ בסין לקראת סוף 2019 והתפשט בכל רחבי העולם, גרם להשפעות רבות על כלכלות רבות ברחבי העולם. נכון לכתיבת שורות אלו, עוד לא ידוע מהן ההשלכות המדויקות, אך מומחים רבים מעריכים כי המשבר צפוי להוביל לירידת מחירים ניכרת במחירי הדירות ברחבי העולם. זאת, מכיוון שעקב המשבר, אנשי עסקים רבים יזדקקו לכספים נזילים, והדרך היעילה ביותר תהיה למכור נכסים בעלי שווי רב. משכך, לא מן הנמנע שמחירי הדירות במונקו יצנחו אף הן, וימכרו במחירים נמוכים.

המלצתנו היא לעקוב אחר שוק הדירות במונקו, ולנסות לאתר נכס שנמכר במחיר זול בצורה משמעותית בהשוואה למחירו טרם משבר הקורונה. אמנם, המשבר הכלכלי צפוי ללוות את כלכלות העולם במהלך השנים הקרובות, אך בדומה למשבר של 2008, הוא צפוי להסתיים כעבור זמן מה, והמחירים ישובו להיות כשהיו טרם תחילת המשבר. 

 

לסיכום

לא כל אחד יכול לקנות נדל"ן במונקו. אלה מאיתנו שכן יכולים, צפויים ליהנות מנדל"ן בעל פוטנציאל תשואה גבוה, פטור ממס ובעיקר הזדמנות לחוות אורח חיים יוקרתי ברמת חיים לא רגילה.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא